Profesjonalne systemy zabudowy balkonów i tarasów Wrocław

Pon-Sob: 08:00 - 19:00

Godziny pracy

Telefon: 884 887 885

Szybki kontakt

Zabudowy balkonów

Zabudowa balkonu - idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojego mieszkania

Jeśli oczekujesz większej prywatności i komfortu na swoim balkonie, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, jakim jest zabudowa Twojego balkonu przez naszą firmę. Zabudowa balkonu zwiększa funkcjonalność mieszkania, otwiera nowe sposoby wykorzystania go, a także zwiększa komfort termiczny przebywających tam osób i zmniejsza utratę ciepła reszty mieszkania. Zabudowa balkonu chroni przebywające na nim osoby przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, na przykład wiatrem, deszczem i tym podobnymi, a mieszkaniach parterowych jest on dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem.

Zabudowy balkonów

Rodzaje zabudowań balkonu

System bezramowy – bezramowe zabudowy balkonów to nowoczesne systemy, stworzone ze szkła hartowanego, oraz aluminium. Bezramowy system zabudowy balkonu daje możliwość ułożenia okien tak, że wyglądają jednolicie i tworzą złudzenie jednolitej płaszczyzny, co wygląda bardzo elegancko. W ciepłe, słoneczne dni, jest możliwość złożenia wszystkich szklanych paneli w jeden pakiet i wpuścić nieco powietrza do środka. Ten system daje dużo komfortu i wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Dodatkowo szkło przy stłuczeniu nie zagraża przechodniom.

System ramowy – jest to system przesuwany, gdzie ramy okien są wykonane z profili aluminiowych. Daje to możliwość zastosowania różnego rodzaju szyb, od zwykłych 4mm po foliowane 6mm, aż po mleczne, barwione w masie. Dzięki specjalnym łożyskom, okna przesuwają się w obie strony, a czynność ich przesunięcia, jest niezwykle łatwa. Daje to możliwość szybkiej wentylacji balkonu, ale w razie czego, także chroni przed deszczem czy wiatrem. Skrzydła z prowadnic można łatwo zdemontować, co zdecydowanie ułatwia mycie szyb.

Charakterystyka różnych systemów zabudowy balkonu.

Te zabudowy balkonu oprócz wymienionych wyżej walorów użytkowych, posiadają także ogrom możliwości technicznego wykonania. Sprawia to, że każdy balkon i inne elementy przydomowej aranżacji np. taras czy loggia, można łatwo i dowolnie zabudować. Jest na przykład możliwość lakierowania profili na praktycznie każdy kolor z palety RAL, co nadaje im unikatowego wyglądu i daje im możliwość dostosowania się do każdej elewacji budynku. Inną zaletą jest możliwość podziału zabudowy na dowolną ilość skrzydeł, co jest szczególnie istotnie w przypadku zabudowy ramowej, gdyż ułatwia jego demontaż i umycie. Jeszcze innym plusem tego, jest możliwość zastosowania różnych rodzajów szyb – zwykłych o grubości 4mm, bezpiecznych o grubości (foliowanych) 6mm czy szyb mlecznych, lub antisolu. Szyby bezpieczne są zalecane w przypadku zabudowy tarasowej i w każdej zabudowie, z którą małe dzieci mogą mieć kontakt.