Profesjonalne systemy zabudowy balkonów i tarasów Wrocław

Pon-Sob: 08:00 - 19:00

Godziny pracy

Telefon: 884 887 885

Szybki kontakt

Zabudowa ramowa

Zyskaj nową przestrzeń, czyli zabudowa ramowa w praktyce

Architekci prześcigają się pomysłowych aranżacjach niewykorzystanych dotychczas przestrzeni czy powierzchni. Na przydomowych parcelach tworzone są nowoczesne ogrody zimowe, zabudowywane zostają tarasy czy nawet zwykłe balkony w budynkach wielokondygnacyjnych. Sprawia to, że przestrzeń wśród nas zyskuje nowe życie i zwiększa się jej użytkowa funkcjonalność. Jedną z form, dzięki której można w sposób bezpieczny, a zarazem niezwykle efektowny stworzyć wyjątkową przestrzeń, jest zabudowa ramowa.

Zabudowa ramowa

Jak to działa?

Cały system, nie wliczając różnych doszczelnień czy materiałów wykończeniowych, składa się praktycznie z trzech rodzajów elementów, mianowicie: przeszkleń, ram/profili konstrukcyjnych oraz układu jezdnego. Za sprawą umiejętnego połączenia tych elementów przy udziale pracy wykwalifikowanej ekipy, można uzyskać lekką, osłonową zabudowę praktycznie każdego otwartego pomieszczenia bądź też wolnej, zaprojektowanej wcześniej przestrzeni. System tworzą tafle bezpiecznego szkła o odpowiedniej grubości, zespojone układem ramowym wykonanym z aluminium. Elementy składające się na system zabudowy ramowej są zarówno stałe, jak i ruchome. Nowoczesny system jezdny, który zbudowany jest z górnych i dolnych prowadnic oraz kółek funkcjonujących na bazie zamkniętych łożysk, zapewnia bezproblemowe użytkowanie, jak i wieloletnią trwałość zabudowy. Wszystkie pojedyncze przeszklenia mogą być w każdym momencie wyjmowane z prowadnic, co ułatwia utrzymanie szyb w nieskazitelnej czystości.

Podstawą jest dobre wykonawstwo i jakość poszczególnych elementów

Aby móc cieszyć się szczelną i trwałą zabudową ramową, wszelkie prace realizacyjne, należy powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Godnym polecenia przedsiębiorstwem, które ma za sobą bogate, wieloletnie doświadczenie jest nasza firma, świadcząca usługi różnego rodzaju zabudów we Wrocławiu i terenach przyległych. Obok odpowiednich kwalifikacji, istotne jest również korzystanie z materiałów wysokiej jakości, jednak długotrwała kooperacja naszej firmy z najlepszymi na rynku producentami szkła czy aluminiowych profili, jest gwarancją solidności także w tym obszarze.

Korzyści jest wiele

Prawidłowo wykonana zabudowa ramowa, stworzy w naszym otoczeniu nowoczesną i funkcjonalną powierzchnię, którą możemy wykorzystać jako przestrzeń wypoczynkową i/lub zaaranżować w niej niewielki ogródek. Szczelność zabudowy loggii, tarasu czy balkonu, zapewnia nam dodatkowe docieplenie właściwej powierzchni mieszkalnej, chroni przed przenikaniem różnych dźwięków z otoczenia (np. zgiełku ulicy) oraz zabezpiecza przed wiatrem, kurzem, a także opadami atmosferycznymi (np. śniegu).